A)Wykładzina Alik ma 2.4 m szerokości i kosztuje 36.60 zł za 1 metr bieżący. Ile kosztuje metr kwadratowy tej wykładziny?
b)Wykładzina Bielik ma 2,5 m szerokości i kosztuje 14,80 zł za 1 metr kwadratowy. Ile kosztuje metr bieżący tej wykładziny?

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-03T18:13:53+01:00
2,4 * 1 = 2,4 m2
2,4m2 = 36,60 / :2,4
1m2 = 15,25

1m2 = 14,80
14,80 *2.5 = 37m2
7 3 7