1.Zebrane jagody sprzedano po 5,20 zł za 1kg. Niech 'a' oznacza liczbę kilogramów sprzedanych jagód, zaś 'b' kwotę, jaką uzyskano za 'a' kg jagód. Wybierz wzór, który wyraża zależność otrzymanej kwoty od liczby kilogramów sprzedanych jagód. :
a) a=5,2b b) a=b+5,2 c) b=5,2a d) b=a+5,2

2.Do pracowni komputerowej zakupiono 8 nowych monitorów i 6 drukarek za łączną kwotę 9400zł. Drukarka była o 300zł tańsza niż monitor. Cenę monitora można obliczyć, rozwiązując równanie:
a) 8x+6(x+300)=9400
b) 8x+6(x-300)=9400
c) 8(x-300)+6x=9400
d) 8(x+300)+6(x-300)=9400



1

Odpowiedzi

2009-12-04T22:18:48+01:00