Odpowiedzi

2009-12-04T01:13:05+01:00
X - cena 1kg cukru w hurtowni,
y - cena 1kg maki w hurtowni.
200x₊150y=900
4x₊3y=18
3y=18⁻4x
25%×200x₊20%×150y=210
50x₊30y=210
5x₊3y=21
5x₊18⁻4x=21
x=3

3y=18=12
y=2

3⁺25%×3=3,75zł
2⁺20%×2=2,40zł