Na klasową zabawę zamówiomo napoje i ciastka, za które kazdu z 24 uczniów klasy miał zapłacić 5zł. Niestety czworo uczniów z powodu choroby nie wzięło udziału w zabawie. Koszt został rozłożony na pozostałych uczestników. Ile teraz pieniedzy musi zapłacić każdy z nich?

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-03T19:43:42+01:00
24*5zł=120zł
120zł:20=6zł
Odp. Musza zapłacić po 6 zł
  • Użytkownik Zadane
2009-12-03T19:44:02+01:00
24x5=120 tyle kosztowały napoje i ciastka
24-4=20
120:20=6
6zł
Odp; Po 6zł każdy z nich musi zapłacić!