Mały Olgierd często kupuje pieczywo. Wczoraj kupił 2 chleby i 4 bułki . Twierdzi , że wydał 3 zł. Dzisiaj za 3 chleby i 6 bułek zapłacił podobno 5zł . Mama Olka podejrzewa,że albo sprzedawca się pomylił , albo Olek zgubił część pieniędzy . Czy wątpliwość mamy Olka są uzasadnione ?

2

Odpowiedzi

2009-12-03T20:13:56+01:00
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-03T20:15:08+01:00
2x + 4y = 3(?)
*1.5
3x + 6y = 5(?)

Tak, powinno to kosztować 3 * 1.5, czyli 4,50, sklepikarka hamsko podebrała 50gr
1 5 1