ODWDZIECZE SIĘ !!!

Wiktoria i jej siostra Natalia przyszly do sklepu i zastanaiaja sie, jakie cukierki kupic dla gosci, ktorych zaprosiły.
-Kupimy "Pawełki" te po 12zl 40gr za kilogram -powiedziala Wiktoria.
-"Marcinki" są lepsze -zaproponowala Natalia.
-Ale o 25 %=1/4 droższe.
-"Witki" są za to po 6,20.
-Ja ich nie lubię. Zobacz , jakie tanie są te czekoladki! Tylko 3,10 zl.
-Naprawdę?Nie,to nie jest cena za kilogram , tylko za paczkę.W paczce jest tylko 20dag. Kupimy więc 25 dag "Pawełków".

PYTANIE 1 (TYLKO JEDNO)

Ile reszty zostanie z banknotu o nominale 20zl po kupnie dwóch paczek czekoladek i 1,5 kg "Witków" ?

Dam najlepszą
:):):):):):):):):))::)):)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-03T20:33:02+01:00
6,20witkix1,5=9,3zl
3,20x2paczki czekoladek=6,20zl
9,3+6,20=15,50zl
2Ozl-15,50=4,50zl reszty
1 5 1