Odpowiedzi

2009-12-03T21:23:45+01:00
0,1275 * 25 000 = 3187,50 zł
3187,50 * 3 = 9562,50 zł

25 000 + 9562,50 = 34 562,50 zł (odp)
2009-12-03T21:26:42+01:00
100%+12,75%=112,75%=1,1275

Po każdym roku dodajemy 12,75% od kwoty z końca poprzedniego roku:

pierwszy rok: 25000zł×1,1275=28187,5zł
drugi rok: 28187,5zł×1,1275=31781,40625zł
trzeci rok: 31781,40625zł×1,1275=35833,535546875zł

Klient otrzyma 35833,54zł
2009-12-03T21:29:01+01:00
Kwota = 25000 zł.
czas - 36 mies. = 3 lata
oprocentowanie roczne = 12.75%
12.75% * 25000 = 3187,5 zł
25000 + 3187,5 = 28187,5 zł <<- po roku.
12.75% * 28187,5 = 3593,9
28187,5 + 3593,9 = 31781,4<- po 2 latach.
12.75% * 31781,4 = 4052,13 (zaokrąglamy do 2 liczby po przecinku, a że było 128.. wychodzi 13)
31781,4 + 4052,13 =35833,53 <- po 3 latach.

Odp. ,,koleś" Y po 36 miesiącach otrzyma 35833,53 zł.