Odwołując się do życia i filozofii św. Franciszka, zredaguj przekonujący apel o humanitarne traktowanie zwierząt i ochronę środowiska natralnego. Potraktuj wierz Kamieńskiej jako motto swojej wypowiedzi.

Święty Franciszku, nie z tego świata - samochodów
Maszyn, spalin i zgiełku naucz nas zgody ze światem,
Która nie byłaby kompromisem [..]
Nie pozwoł nam doszczętnie zniszczyć powietrza, wody,
Ptaków, pszczół i wilków. Niech coś jeszcze zostanie
dla tych co będą potem.

Na temat...

1

Odpowiedzi

2009-12-03T23:00:27+01:00
Połóżmy kres bezmyślności!!!
Zadbajmy wreszcie o otaczające nas środowisko!
Doceńmy piękno i walory natury. Bierzmy przykład ze świętego Franciszka, który przyrodę i zwierzęta cenił bardziej, niż siebie.
Anna Kamieńska pisała: ?naucz nas zgody ze światem, która nie byłaby kompromisem?. Zastanówmy się nad sensem tej wypowiedzi. Czy sprawiedliwiej było by czerpać, ale także dawać coś środowisku? Przecież ono tak wiele nie wymaga. Nie jest przecież problemem zasadzić kilka drzewek. A pomyślmy. Co z tych drzewek wyrośnie za kilkanaście lat? Piękne drzewo, a następne pokolenia będą nam wdzięczne za tak drobny, ale istotny gest. Czy nie przyjemniej jest oddychać świeżym powietrzem, zachwycać się zielenią trawy, tęczowymi barwami kwiatów i zwierzętami, które bez przeszkód mogą prowadzić swoje nienaruszone niczym życie?
Na pewno tak. Mam więc szczerą nadzieję, że myśląc o korzyściach swoich i waszych dzieci zadbacie o otaczającą was przestrzeń.