×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Napisz rozprawkę na temat:Czy uczymy sie na własnych błędach ? Przytocz przykład dzisiejszej lekcjii(gadaliśmy i za kare otrzytmaliśmy te oto rozprawkę) i

dwa inne przykłady...
1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-04T13:05:05+00:00
Każdy z nas popełnia w życiu błędy. Jedni się na nich uczą i czerpią z tego wiedzę, natomiast inni bagatelizują niektóre sytuacje i później mają z tego same nieprzyjemności.

Pierwszym argumentem jaki przywołam jest miniona lekcja języka polskiego. Ta sytuacja dała mi do myślenia. Gdybyśmy wiedzieli, jakie będą tego konsekwencje, to nie postąpilibyśmy w ten sposób. Niestety, klasa jest grupą, w której występują jednostki osobowe. Uważam, że spora część naszej klasy nie będzie już tak postępować, ale inne osoby nie będą przywiązywać do tego wagi.

Następnym argumentem jest np. wybaczenie zdrady ukochanej osobie. Dużo osób postarałoby się zapomnieć o tym zdarzeniu i nigdy nie przebaczyliby drugiej osobie, a inni po przemyśleniu tej sprawy daliby jeszcze jedną szansę i prawdopodobnie znowu by się zawiedli.

Ostatni argument to np. wygrana w konkursie. Gdyby okazałoby się, że organizowana akcja jest oszustwem, część osób nauczyłaby się, że nie warto bezgranicznie ufać, natomiast inni dalej by grali w podobnych tego typu loteriach.

Ja osobiście wyciągnąłem z tej lekcji właściwe wnioski i postaram się poprawić swoje zachowanie. Sądzę, że więcej osób nie uczy się na własnych błędach, jednak niektórzy zachowują rozwagę i zapominają o przykrych zdarzeniach. Uważam, że powyższa teza została udowodniona.
3 5 3
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci