Odpowiedzi

2009-12-04T18:50:33+01:00
10 dag = 0,1 kg
1 i 2/5 kg = 1,4 kg
0,1kg = a zł
1,4 kg = x zł
x = 1,4a/0,1 = 14a
za 1,4 kg sera trzeba zapłacić 14a zł
39 4 39
2009-12-04T18:55:42+01:00
10 dag= 0.1 kg

jezeli za 0.1 kg zapłacimy -a zł to za
1⅖ kg zapłacimy- ... zł

1. 2/5 : 1/10= 7/5* 10= 14

odp. za 1 2/5 tego sera zapłacimy 14 a zł.
14 4 14