Podłoga pokoju ma kształt prostokątao wymiarach 3m x 4m. Jaką powierzchnię ma wykładzina tego pokoju?
10m2 (kwadratowych) wykładziny kosztuje 230zł. Ile będzie kosztowała wykładzina tego pokoju? (kupić można dowolną wielkość wykładziny)

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-04T19:24:58+01:00
P = 3*4 m²
P = 12 m²

10m²*1,2 = 12m²
230zł*1,2 = 276 zł

Odp. Powierzchnia pokoju ma 12m². Wykładzina do tego pokoju będzie kosztowała 276 zł
2009-12-04T19:25:51+01:00
Wymiary- 3m×4m

P=a×b=3×4=12

P=12m²

10m²-230zł
230:10=23
1m²-23zł
11m²-230+23=253zł
12m²-253+23=276zł

Za wykładzinę do tego pokoju zapłaci się 276zł. Powierzchnia tego pokoju wynosi 12m²


2009-12-04T19:26:36+01:00
3m x 4m = 12m 2(kwadratowych)
Wykładzina ma powierzchnię 12m 2.

10m 2 kosztuje 230 zł
2m 2 kosztują 230zł/5 = 46 zł

230zł + 46zł = 276zł.
Na całą podłogę wykładzina będzie kosztować 276zł.

Według mnie powinno być dobrze.