×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Witam mam do zrobienia gazetę.

chciałbym aby ktoś napisał reportaż o "Zośce" z Kamieni na szaniec oraz o Autorze czyli o A. Kamińskim :)
Bardzo byłbym wdzięczny :)
Czas mamy do niedzieli ;)
1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-04T19:09:31+00:00
Tadeusz Zawadzki, znany z powieść A.Kamińskiego "Kamienie na szaniec", jako "Zośka", jest obecnie przez młodych ludzi uznawana, jako ideał ludzkiej odwagi, lojalności, honoru i odpowiedzialności za czyny swoich przyjaciół. W czasie wojny prowadził pamiętnik zatytułowany "Kamienie rzucane na szaniec" będący w późniejszym czasie inspiracją dla Kamińskiego.
"Zośka" urodził się w 1921r. i wraz ze swoimi przyjaciółmi w czasie wojny działał w służbie Małego Sabotażu skierowanego przeciw okupantowi. Zasłynął wtedy z odwagi, ale i nieodpowiedzialności. Cóż... Ojczyzna nade wszystko.
Kiedy umierał jego przyjaciel "Rudy" zaszczepił mu w duszy, słowa wiersza J.Słowackiego, które w potem stały się jego mottem i motywacją do dalszego działania dywersyjnego z oddziałem Szarych Szeregów.
Kamiński spisał wspaniałe losy trojga przyjaciół, którzy dla dobra ojczyzny byli gotowi oddać życie. O powieść w późniejszym czasie mówiono, iż jest to "opowieść o wspaniałych ideałach bohaterstwa i służby, o ludziach, którzy potrafią pięknie umierać i pięknie żyć"- te słowa ostatecznie potwierdzają, iż zarówno "Zośka" jak i jego przyjaciele byli wspaniałymi ludźmi, a autor wykorzystał świetną pamiętnikową historię, byśmy nie zapomnieli o wspaniałych ludziach broniących naszego kraju.
Czy nie warto byłoby naśladować "Zośkę"? Oczywiście, nie odgrywając się na niczego niewinych władzach, jednak... czy obecnie posiadamy tego typu ideały? Myślę, że nie. Dlatego moja ocena tej postaci jest pozytywna, a A.Kamińskiemu należałoby dziękować za tak wspaniały utwór.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci