Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-04T20:11:52+01:00
Człowiek, zakłada rodziny po to by nie być samotnym. Jednak gdy już zdecyduje się na takie coś musi być odpowiednio przygotowany i wiedzieć, że to poważna sprawa. Ponieważ żyć wspólnie z małżonką, rodzeństwem rodzicami i wszystkimi iinymi daje nam wiele obowiązków.

Samotny człowiek, jest odpowiedzialny jedynie za siebie, a za nikogo więcej. Może często wychodzić, urządzać huczne imprezy, nie sprzątać, ale w rodzinie tak nie jest!

W rodzinie musimy sobie nawzajem pomagać. W sprzątaniu gotowaniu, wychodzeniu z psem i innych typowych pracach domowych. Ale gdy nasza rodzina składa się także z dzieci lub innych osób na którym nam zależy, musimy spędzać z nimi dużo czasu, wykazywać do nich miłość [ nie tylko pomagając w obowiązkach!!!! ], ale także przez poświęcanie uwagi, wspólne wychodzenie, pomoc w nauce, wspólne wycieczki i tym podobne.

Podsumuwując:
Człowiek jest powołany do życia w rodzinie,ponieważ samotność jest straszna! Nie mamy na nikim oparcia, tracimy życie na zwykłą monotonną nudę życia. Kiedy nie mamy dla kogo żyć nasze życie traci sens. Dlatego, warto jest mieć rodzine!