Odpowiedzi

2009-06-07T17:15:38+02:00
200*18zł=3600zł
3600zł-3375zł=225zł
18zł*0,75=13,5zł
18zł-13,5zł=4,5zł
225zł/4,5=50-tyle biletów kupiono dla dzieci
200-50=150-tyle biletów kupiono dla dorosłych

Jeżeli ma to być układ równań:
x=bilety kupione dla dorosłych
y=bilety kupione dla dzieci
x+y=200
18*x+(18*0,75)*y=3375
x=200-y
18*(200-y)+13,5y=3375
3600-18y+13,5y=3375
3600-4,5y=3375
-4,5y=3375-3600
-4,5y=-225
4,5y=225
y=225/4,5
y=50
x=200-50=150
1 1 1