Odpowiedzi

2009-12-04T21:58:34+01:00
A = 4000 zł
p = 3% = 0,03
n = 5lat

Kn - stan lokaty po upływie n lat
Kn = a(1+p)^n
K₅ = 4000(1+0,03)⁵
K₅ = 4000(1,03)⁵
K₅ = 4637,10 zł

Odp. Po upływie 5 lat stan tej lokaty wyniesie 4367,70 zł


2009-12-04T22:05:20+01:00
3% z 4000=
3*4000/100=120
4000=120=4120
3*4120/100=123.6
4120+123.6=4243.6
4243.6*3/100=127.3
4243.6+127.3=4370.9
4370.9*3/100=131.12
4370.9+131.12=4502
3*4502/100=135
4502+135=4637-wynik koncowy
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-04T22:10:53+01:00
1) 4000 × 3%= 120 zł
4000 + 120 = 4120 zł - po 1 roku

2) 4120 × 3%= 123,6 zł
4120 + 123,6= 4243, 6 zł - po 2 latach

3) 4243,6 × 3%= 127,3 zł
4243,6 + 127,3 = 4370,9 zł - po 3 latach

4) 4370,9 × 3%= 131,127 zł
4370,9 + 131,127= 4502,027 zł - po 4 latach

5) 4502 × 3%= 135,06 zł
4502 +135,06= 4637,06 zł - po 5 latach