×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

1. Co należy czynić aby przyjaźń była prawdziwa i głęboka ?

2. Dlaczego w nawiązywaniu przyjaźni jest ważny duchowy proces pogłębienia więzi z Chrystusem ?

Z góry dziękuje :*
3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-05T10:41:01+00:00
Witam!
Aby przyjaźń była prawdziwa i głęboka trzeba o nią dbać. Przyjaciel to taka osoba, na której możemy polegać i porozmawiać z nim o każdym problemie. Jest to osoba,której ofiarujemy uczucie i oczekujemy od niej tego samego. Przyjaźń musi być traktowana na poważnie, aby mogła przetrwać... Jeśli wiemy, że dana osoba nie jest ,,tą osobą '' przyjaźń jest nieudana i nie potrafimy takiej osobie zaufać. Jednym słowem przyjaźń jest najpiękniejszą rzeczą jaką może darować nam człowiek... Bez przyjaciela ,,trudno żyć''...

W nawiązywaniu przyjaźni warto pomyśleć,aby tworzyć ją w duchu religii. Dzięki temu, możemy podarować nasze uczucie Jezusowi i pozwolić mu,aby to on kierował nią i pokazał czy jest ona tego warta. Przecież ludzie w wielokrotnych problemach szukają pomocy u Boga i to właśnie mu powierzają swoja drogę życiową... Jezus pokazuje nam piękno tego uczucia i przestrzeże nas przed ,,nieprawdziwą przyjaźnią ''.

Pozdrawiam :)
7 3 7
2009-12-05T11:37:08+00:00
Przyjaźń jest w życiu kojącym balsamem. Można zgromadzić przeróżne skarby ale najcenniejszą rzeczą jest prawdziwa przyjaźń i prawdziwy przyjaciel. Sam widok przyjaciela wzbudza w sercu radość która wypełnia całe wnętrze człowieka.Przyjaźń jest jak raj, zawsze otwarta szeroko. Być przyjacielem to umieć patrzeć na drugiego w chwilach radości i chwilach smutku i potrafić dzielić to z nim.Umieć dostrzegać dobro i piękno które posiada każda istota i potrafić je podziwiać. Umieć zawsze dziękować i uszczęśliwiać drugiego człowieka. Stanąć u boku tego kto stracił wszelką nadzieję i darzyć go miłością.W nawiązywaniu przyjaźni jest ważny duchowy proces pogłębienia więzi z Chrystusem.Pokazuje nam, że przyjaciel łagodzi gorycz życia, a czasami jest jak Jezus żądający ofiary. Jeżeli mamy przyjaciela odwiedzajmy go często ponieważ ciernie i zielska zarastają ścieżkę którą się nie chodzi.
8 3 8
2009-12-05T14:55:52+00:00
Ad.1.Aby przyjaźń była prawdziwa i głęboka należy ufać drugiemu człowiekowi, wspierać go w trudnych momentach w jego życiu. Gdy przyjaciel powierza nam jakąś tajemnicę to powinniśmy dotrzymać słowa i nikomu o niej nie mówić. Powinniśmy również wysłuchać przyjaciela gdy jest taka potrzeba. Trzeba pomagać oczywiście w miarę naszych możliwości rozwiązywać trudne problemy i podejmować decyzje.
Ad.2.W nawiązywaniu przyjaźni ważny jest duchowy proces pogłębienia więzi z Chrystusem, ponieważ On pomaga nam wytrwać w danym przyjacielowi słowie, On uczy nas jak żyć z drugim człowiekiem w zgodzie i miłości oraz pomaga nam podejmować decyzje, gdy tylko zwracamy się do Niego z prośbą lub modlitwą.
6 3 6
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci