Ania i Małgosia, dwie siostry, dostały od mamy pieniądze na jedzenie w szkole. Każda z sióstr dostała tyle samo. Ania kupiła dwa jogurty, a potem wydała jeszcze 2zł na rogaliki. Jej siostra kupiła za wszystkie pieniądze dwie porcje naleśników. Jena porcja jest o 1zł droższa od jogurtu. Ile kosztował jogurt?

1

Odpowiedzi

2009-06-08T17:48:00+02:00
Ania xxx zł
Małgosia xxx zł
Ania 2 jogurty + 2zł rogal
Małgosia 2 naleśniki
Jedna porcja= 1zł więcej od naleśnika
2x + 2 zł -1/ -1
2x + 1 / : 1
3zł
To chyba tyle
PS prubuję pomóc