×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Która z par, twoim zdaniem, jest najpiękniejsza, najbardziej wzruszająca Orfeusz i Eurydyka, Odyseusz i Penelopa, Romeo i Julia. Uzasadnij swój wybór.

Wybrałam Romea i Julię.

To ma być opisane:
I akapit czym jest miłość
II akapit opisać wszystkie pary
III akapit z charakteryzować parę
IV akapit podsumowanie

BŁAGAM NIE Z NETA!!!
1

Odpowiedzi

2009-12-06T10:06:07+00:00
Miłość to wg mnie bardzo piękne uczucie. W przeciwieństwie do myślenia wielu z nas, nie są to tylko czułe słowka, rozmowy, relacje. Prawdziwa miłość jest ofiarna, cierpliwa, potrafi oddać życie dla drugiej osoby.
Przykłądem takiej miłości jest Romeo i Julia. Kochali się pomimo zakazu rodziców. Pochodzili ze zwaśnionych rodzin. Mimo to potajemnie widywali się, ożenili. Na koniec w wyniku wielkiego nieporozumienia zmarli.
Orfeusz i Eurydyka. Piękna para. Eurydyka tak ukochała męża, że nie chciała się oddać innemu mężczyźnie, umarła. Orfeusz z miłości do niej poszedł po ukochaną do Hadesu. Nie udało mu się uratować żony, wkrótce potem zginął.
Odyseusz i Penelopa. Przykład wielkiej wierności. Odyseusz pojechał pod Troję na wojnę, gdzie spędził 10 lat. Przez kolejne 10 lat wracał do domu. Mimo różnych niebezpieczeństw pozostał wierny żonie i wrócił. Penelopa czekała na męża 20 lat, pozostała mu wierna, wierzyła, że mąż wróci. Jest symbolem wierności.
Najbardziej wzruszyła mnie para Romeo i Julia. Oni ukochali się prawdziwą, piękną miłością. Potajemnie się spotykali, mimo zakazu rodziny, ożenili się. Dla nich liczyła się tylko milość. Zmierzali do tego by być razem. Ich serca wzajemnnie się przyciągały, nie mogli bez siebie żyć. Kiedy Romeo ujrzał pozorną śmierć Julii, poczuł, że nie ma dla kogo żyć, stracił swoją miłość, swoje życie. Popełnił samobójswo, gdyż tak bardzo ukochał żonę. Julia ujrzawszy prawdziwą śmirć ukochanego nie wytrzymała emocjonalnie. Zabiła się. Obydwoje umarli. Złapało mnie za serce to, że umarli razem, razem pochowani. Miłość zwyciężyła wszystko. Oburzyło mnie to, że potrzebabyło śmierci dzieci, żeby rodzice się pogodzili.
Bardzo wzruszyły mnie dzieje tej młodej pary. Chciałabym, aby taka miłość panowała na świecie.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci