Samochód w cenie 45 000 zł kupiono na raty. Pierwszą ratą była kwota 3 600 zł , a każda następna była o 150 zł mniejsza od poprzedniej. W ilu ratach spłacono kupno samochodu?

Ps. Jak by ktoś mógł to chociaż rozpocząć bo nie mam pojęcia jak zacząć zadanie.

2

Odpowiedzi

2009-12-06T10:57:40+01:00
Cena 45 000

pierwsza rata - 3600
druga rata - 3450 ---> 3600 + 3450 = 7050
trzecia rata 3300 ---> 7050 + 3300 = 10350
czwarta rata 3150 ---> 10350 + 3150 = 13500
piąta rata 3000 ---> 13500 + 3000 = 16500
szósta rata 2850 ---> 16500 + 2850 =19350
siódma rata 2700 ---> 19350 + 2700 =22050
ósma rata 2550 ---> 22050 + 2550 = 24600
dziewiąta rata 2400 ---> 24600 + 2400 = 27000
dziesiąta rata 2250 ---> 27000 + 2250 = 29250
jedenasta rata 2100 --- > 29250 + 2100 = 31350
dwunasta rata 1950 ---> 31350 + 1950 = 33300
trzynasta rata 1800 ---> 33300 + 1800 = 35100
czternasta rata 1650 ---> 35100 + 1650 = 36750
pietnasta rata 1500 ---> 36750 + 1500= 38250
szesnasta rata 1350 ---> 38250+ 1350 = 39600
siedemnasta rata 1200 ---> 39600 + 1200 = 40800
osiemnasta rata 1050 ---> 40800 + 1050 = 41850
dziewięćtnasta rata 900 --- > 41850 + 900 = 42750
dwudziesta rata 750 ---> 42750 + 750 = 43500
21 rata 600 ---> 43500 + 600 = 44100
22 rata 450 ---> 44100 + 450 = 44550
23 rata 300 ---> 44550 + 300 = 44850
24 rata 150 ---> 44850 + 150 = 45000

Kupno samochodu spłacono w 24 ratach.

Licze na najlepszą postarałem się ... ;)
4 4 4
2009-12-06T10:59:30+01:00
Na początku 45000 -3600=41400 a potem 3600 - 150 = 3450 i 41400-3450=37950 i znowu 3450-150 = 3300 37950-3300 = 34650
kolejnie 3300-150=3150 34650-3150=31500
i tak robisz cały czas aż dojdzie do końca
2 3 2