×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2009-12-06T10:19:39+00:00
Film pt. „ Karol – Papież, który pozostał człowiekiem” w reżyserii Giacomo Battiego jest kontynuacją filmu biograficznego „ Karol- człowiek, który został papieżem” , tego samego reżysera. W tej części filmu ukazany jest okres pontyfikatu Jana Pawła II. Wydarzenia z czasu posługi Ojca Świętego ukazane są na tle wydarzeń historycznych. Są to powstanie : Solidarności” w Polsce , zabójstwo księdza Jerzego Popiełuszki i arcybiskupa Romero, pielgrzymki po świecie. Bardzo wiele uwagi poświęcono zorganizowaniu zamachu na życie Jana Pawła II. Kiedy mowa jest o KGB, pojawiają się mroczne gabinety i ludzie. „ Solidarność” ukazana jako tłum robotników zebranych w hali fabrycznej wokół księdza Popiełuszki.
Monica Apelli i Giacomo Battu napisali wspaniały scenariusz, a Emia Maricone skomponowała wzruszającą muzykę, która można było usłyszeć w czasie scen, gdzie Ojciec Święty pomagał ludziom biednym. W filmie ukazano jak papież zmaga się ze swą chorobą . Tak jak w poprzedniej części filmu, reżyser powierzył główna rolę Ojca Świętego polskiemu aktorowi Piotrowi Adamczykowi.
Jest to film o wielkim znaczeniu patriotycznym, dlatego każdy Polak powinien go obejrzeć,
ponieważ jest to historia życia, działalności i śmierci największego Polaka Jana Pawła II.
1 5 1
2009-12-06T10:45:53+00:00
Film ten zrobil na mnie ogromne wrazenie mysle ze to dlatego ze kochalam Jana Pawła II. bYŁ człowiekiem hojnym dobrym i milosiernym. mam nadzieje ze swiat go tak szybko nie zapoomni. A wracajac do filmu to swiewtna gra aktorska i muzyka przyczynily sie do mojej reakcji na ten film. Odczuwalam jakby to naprawde był ten wielki człowiek .
1 5 1
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci