×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

RECENZJA Z FILMU RYCERZ KRÓLA ARTURA!!!!!!!

NIE Z NETA!
POMOCY PROSZĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2

Odpowiedzi

2009-12-06T12:57:30+00:00
Film jest ciekawy, opowiada o królu Arturze, okrągłym stole i Lancelocie. Nie jest to typowy film wojenny czy historyczny, bardziej skupia się on na romansie Lancelota (w tej roli Richard Gere, tak na marginesie - świetnie zagrał tą rolę), w roli ukochanej Ginewry Julia Ormand, znana z wielkiego przeboju kinowego "Cyrulik Syberyjski".

Tak jak wspominałam film skupia się na romansie i gdzieś na drugi plan schodzi król Artur i cała reszta. Oczywiście jak to bywa w filmie, mamy też kilka ładnych scen batalistycznych oraz popis szermierki w wykonaniu Gera. Cały film jest lekki i ogląda się go przyjemnie, może nie jest to wielkie dzieło w stylu "Robin Hooda" z Costnerem, ale da się obejrzeć.

Szukający wielkich efektów specjalnych też tu niczego właściwie nie znajdą, ale niech nie odkładają tego filmu na półkę i obejrzą go, jest dobry i warto zobaczyć choćby po to, aby pooglądać jak Lancelot zostaje rycerzem i jaką drogę pokonuje, aby się nim stać. Polecam go wszystkim na deszczowe wieczory kiedy nic w tv nie leci.
0 0 0
2009-12-06T13:00:11+00:00
Starzejący się król Artur osiadł na stałe w Camelocie u boku młodej i pięknej żony Ginewry. Na zamku pojawia się młody i szlachetny rycerz Lancelot. Pomiędzy młodymi rodzi się uczucie. Lancelot i Ginerwa są gotowi zrobić wszystko dla swej miłości, co oczywiście nie będzie takie łatwe. Ginerwa nie wie kogo kocha bardziej Artura, czy Lancelota.


Czasy króla Artura i Rycerzy Okrągłego Stołu, schyłek wojen arturiańskich. Król Artur powraca do zamku Camelot z zamiarem poślubienia lady Ginewry, pani na Leonesse. Dzieląca ich różnica wieku nie ma znaczenia wobec łączącego ich szczerego uczucia i wzajemnego szacunku. W drodze do zamku Camelot orszak Ginewry zaatakowany zostaje przez wojsko Malaganta, Rycerza Okrągłego Stołu, który zdradził swoich towarzyszy i dąży do przejęcia władzy. Z pomocą Ginewrze przychodzi Lancelot, wędrowiec - samotnik. Zachwycony urodą Ginewry Lancelot towarzyszy jej do zamku Camelot, gdzie styka się z królem Arturem i Rycerzami Okrągłego Stołu. Gdy Malagant podstępnie porywa Ginewrę z zamku, Lancelot dostaje się do jego siedziby i uwalnia dziewczynę. O świcie wyznaje jej miłość, ale ona postanawia dochować wierności Arturowi. Po powrocie do zamku Camelot Lancelot pasowany zostaje na Rycerza Okrągłego Stołu i zajmuje miejsce opuszczone przez Malaganta. Wyrzeka się tym samym ideału wolności i niezależności chcąc być blisko ukochanej kobiety. Wkrótce potem odbywają się zaślubiny Artura i Ginewry. Dla Lancelota nadchodzi czas największej próby...
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci