×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Bardzo prosze o napisanie wypracowania z religii ma temat :

Aniołowie w moim życiu i życiu Kościoła.

Za plagiat albo cos w tym stylu odrazu SPAM i postaram sie o zablokowanie konta.
2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-06T14:48:47+00:00
Anioł w moim życiu to istota bardzo ważna. Ma ona za zadanie prowadzić nas, strzec, oraz zaprowadzić do Boga. W życiu Kościoła anioły odegrały znaczną rolę. Między innymi to one objawiały się ludziom, to jeden z nich ochraniał Świętą rodzinę podczas ucieczki do Egiptu, to jeden z nich zwiastował Maryi , że zostanie matką Zbawiciela. Anioły często ukazywały się w snach, aby dawać dobre rady lub podnieść na duchu.
Na temat aniołów powstało wiele książek, istnieje nawet dział nauki poświęcony im - angelologia. Musimy jednak pamiętać, że anioły nie mają takiej postaci, jaką mają na obrazach lub jaką my sobie wyobrażamy. Są to istoty wyższe, będące najbliżej Boga, są uosobieniem dobra. W przeciwieństwie do diabłów, demonów i tego typu stworzeń.
Uważam, że anioły są kimś, bez kogo nie poradzilibyśmy sobie na tym świecie.
0 0 0
2009-12-06T19:22:55+00:00
Aniołowie są obecni w życiu człowieka od samego początku aż do samego końca naszego życia. Od dnia narodzin opiekuje się nami anioł stróż. Jest naszym przewodnikiem i ochroniarzem. Pozostaje z nami do dnia śmierci. Nigdy nas nie opuszcza. Zawsze stara się, abyśmy nie zeszli z dobrej drogi, dodaje sił, podsuwa pozytywne myśli. Za jego pośrednictwem możemy kontaktować się z innymi Aniołami i Archaniołami. To on wie, kiedy trzeba zaprosić wyższego rangą Anioła do pomocy w naszej sprawie. Musimy jednak pamiętać, że Anioł Stróż pomoże nam tylko wtedy, kiedy poprosimy go o pomoc. Sam nigdy nie ingeruje w nasze życie. Może jedynie dawać nam sygnały, wskazówki. Pytanie tylko, czy potrafimy je odczytać. Najlepszym sposobem na kontakt z aniołem jest modlitwa.


To jest bardziej pod temat "Anioł w moim życiu" ale nic mi innego nie przyszło do głowy a tym bardziej o życiu kościoła. Mam nadzieje że się chociaż trochę przyda bo wypracowanie to to nie jest heh ale coś nawiążesz do tematu bardziej.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci