×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Proszę tylko dużo napiszcie, bo to ma być zadanie na 1 stronę zeszytu

Co według mnie oznaczają słowa św Jakuba "Wiara bez uczynków jest martwa"?
3

Odpowiedzi

2009-12-06T15:27:25+00:00
Ludzie którzy stale mówią: Jestem wierzący/a i całe życie poświęcę BOgu , a czynią coś zupełnioe innego nie dojdą do królestwa. Słowo nie czyni człowieka świętym ,lecz czyn. Jeśli stale komuś pomagam to znaczy, że robię to bo sama chciałabym aby ktoś mi pomagał. Uczynek jest ważnym czynem w życiu człowieka. ale brak uczynków w naszym życiu czyni nas martwymi.


Mało ci naapisałam, ale napisz jeszcze ,że aby by c wierzącym to trzeba pokazać swoją miłośc Bogu. Bóg nas kocha, ale my musimy pokazać mu że też go kochamy bo inaczej to ta wiara będzie właśnie jak to ujął św. Jakub ,,martwa,,.
0 0 0
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-06T15:33:38+00:00
Słowa świętego Jakuba WIARA BEZ UCZYNKÓW JEST MARTWA .
Jesteśmy ludzmi których umacnia wiara. Wierzymy głęboko i mocno w to co robimy. Dlatego też uczynki są tego najlepszym dowodem. Czyniąc coś umacniamy się w naszej wierze.
0 0 0
2009-12-06T15:46:44+00:00
Slowa Sw Jakuba: WIARA BEZ UCZYNKOW JEST MARTWA oznaczaja iz nawet jezeli jestesmy najbardziej pObOznymi ludzmi na swiecie czyli np cOdziennie sie mOdlimy pO 2-4 gOdziny,uwaznie sluchamy kazania na mszy i staramy sie uczesczac dO kOsciOla w miare czestO nie Oznacza ,ze jestesmy ludzmi wierzacymi. dOpierO uczynki milOsierne,ktOre rObimy dla innych sa tak na prawde idealnym dOwOdem milOsci czlOwieka dO kOsciOla jak i dO bOga, Tak wiec swiety jakub mOwiac slowa WIARA BEZ UCZYNKOW JEST MARTWA chcial nam pOkazac ,ze jezeli czlOwiek bd szanOwal blizniegO swegO tO bd rOwniez mial szacunek dO bOga...

=)
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci