Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-12-06T17:30:16+01:00
Etopiryna działa przede wszystkim obwodowo, hamując enzym cyklooksygenazę, a tym samym blokują syntezę prostaglandyn.
Etopiryna –są to tabletki przeciwbólowe (ból głowy) - odurzający środek antypierdopędny w postaci mikroskopijnych kulek nasączonym moczem Goździkowej.1 tabletka zawiera substancje czynne: kwas acetylosalicylowy 300mg, etenzamid 100mg i kofeinę 50mg oraz substancje pomocnicze.Działania niepożądane : Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.Sposób użycia : Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 13 r.ż.: 1-2 tabl. jednorazowo lub w razie potrzeby tę samą dawkę co 8 h, po posiłku, popijając dużą ilością wody. Nie stosować więcej niż 4 ;g kwasu acetylosalicylowego na dobę.
2009-12-06T17:37:50+01:00
Wybrałam lek: APO- NAPROXEN
Apo- naproxen ma działanie przecizapalne, przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. Jest dostępny w tabletkach. Jest wydawany jedynie na receptę! Jest wykorzystywany jedynie do użytku zewnętrznego. Ma bardzo silne działanie, więc po ok. godzinie nasilenie bólu osłabia się lub całkiem znika. Najczęściej jest wykorzystywany przy silnych bólach menstruacyjnych, zapaleniu stawów jako środek przeciwbólowy, migrenach, bólach kości oraz przy różnych bólach różnego pochodzenia. Jednak Apo- naproxenu nie powinny używać osoby, które są uczulone na ten lek (naproxen) lub kwas acetylosalicylowy. Apo-naproxenu nie powinny używać osoby z uczuleniem na lek lub na środki z tej samej grupy preparatów, tj. kwas acetylosalicylowy. Leku nie zaleca się również dzieciom w ostrych atakach bólu. Apo-naproxen może upośledzić sprawność psychofizyczną, dlatego też nie wolno prowadzić żadnych pojazdów. Leczenie tym lekiem może ulec zmianie, jeśli Apo-naproxen stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Dawkę ustala lekarz.

wiem coś o tym, bo sama zażywam apo- naproxen już od ponad roku;P... ( kontuzja kolana) i bez niego nie umiem sobie poradzić jak kolano niedomaga;P