×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

1. Napisz reakcję całkowitą Etanolu oraz jego 3 zastosowania.

2. Napisz co to Jodyna i Spirytus Selicynowy.
3

Odpowiedzi

2009-12-06T16:33:17+00:00
Jodyna, 2-10% roztwór jodu w alkoholu etylowym, zawierający zwykle nieco jodku potasu (KI).

Jodyna ma działanie bakteriobójcze, służy do odkażania skóry nie uszkodzonej lub niewielkich uszkodzeń naskórka. U ludzi uczulonych na jod może powodować odczyny alergiczne, a zażyta wewnętrznie jest silną trucizną.

Spirytus salicylowy jest to 2% roztwór kwasu salicylowego w alkoholu etylowym i wodzie (2% kwasu salicylowego, 30% wody, 68% etanolu 760g/l). Stosowany do odkażania, chociaż jego wpływ np. na ludzką skórę może być drażniący i zaleca się do dezynfekcji ran stosować raczej roztwory czystego etanolu.
0 0 0
2009-12-06T16:35:17+00:00
1.Zastosowanie:bardzo dobrym rozpuszczalnikiem wielu substancji organicznych i nieorganicznych,odwodniony etanol w mieszaninie z benzyną używany jako paliwo silnikowe,służy jako surowiec do syntezy sztucznego kauczuku,est surowcem do produkcji różnych lekarstw.

2.Jodyna-3% roztwór jodu w etanolu ok. 90° z dodatkiem jodku potasu lub jodku sodu jako środka stabilizującego. Jest to ciemnobrunatna, klarowna ciecz.Służy do dezynfekcji skóry przy obtarciach i niewielkich zranieniach. Może być też używana do uzdatniania wody.

Spirytus salicylowy-jest to 2% roztwór kwasu salicylowego w alkoholu etylowym i wodzie (2% kwasu salicylowego, 30% wody, 68% etanolu 760g/l). Stosowany do odkażania, chociaż jego wpływ np. na ludzką skórę może być drażniący i zaleca się do dezynfekcji ran stosować raczej roztwory czystego etanolu.
0 0 0
2009-12-06T16:36:13+00:00
Etanol
C2H5OH + 3 02 → 2 CO2 + 3 H20
Zastosowanie:
- do wytwarzania artykułów przemysłowych
- w przemyśle kosmetycznym
- do produkcji aromatów do ciast
- w przemyśle farmaceutycznym

Jodyna – 3% roztwór jodu w etanolu ok. (90 % obj.) z dodatkiem jodku potasu lub jodku sodu jako środka stabilizującego. Jest to ciemnobrunatna, klarowna ciecz. Służy do dezynfekcji skóry przy obtarciach i niewielkich zranieniach. Może być też używana do uzdatniania wody.

Spirytus salicylowy jest to roztwór kwasu salicylowego w alkoholu etylowym i wodzie. Stosowany do odkażania, chociaż jego wpływ np. na ludzką skórę może być drażniący i zaleca się do dezynfekcji ran stosować raczej roztwory czystego etanolu.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci