1. W sklepie warzywnym sprzedano w ciągu dnia 167 kg śliwek po 4 zł za 1 kg. Ile kg śliwek należy jeszcze sprzedać, aby uzyskać kwotę 1600 zł?
a)233 kg
b)668 kg
c)167 kg
d)933 kg
Proszę o rozwiązanie tego zadania i podanie prawidłowej odpowiedzi.;)

2. Do schroniska młodzieżowego przyjechała grupa 124 uczniów.Dziewczęta zamieszkały w 7 salach,a chłopcy w 2 salach.W każdej sali dla dziewcząt znajdowała się jednakowa liczba dziewczat, a chłopców w każdej sali było o 8 więcej niż dziewczat.Ile było dziewcząt,a ilu chłopców w tej grupie?

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Kks7
  • Początkujący
2009-12-06T18:52:53+01:00
Zad.1
167*4= 668
1600-668=932
932:4=233

Odp.A

Zad.2
124-liczba wszystkich uczniów
x-liczba chłopców
y-8 - liczba dziewcząt

Rozw:
7y+2x=124
x= y-8 /*-7

7y+2x=124
-7x+7y=56

9y=180 /:9

y=20
x=20+8= 28

1 5 1
2009-12-07T00:07:50+01:00
Zad.1
167*4= 668zł
1600-668=932zł
932:4=233kg
Należy jeszcze sprzedać 233 kg śliwek-odp.a

Zad.2
124-liczba wszystkich uczniów
x-liczba dziewcząt w jednym pokoju
y+8 - liczba chłopców w jednym pokoju

Rozw:
7x +2y=124
x=y+8

7(y-8)+2y=124
x=y-8

7y-56+2y=124
x=y-8

9y=124+56
x=y-8

9y=180 /:9
x=y-8

y=20
x=20-8

y=20
x=12


7*12=84 -ilość dizewcząt wcałej grupie
2*20=40 -ilość chłopców w całej grupie
1 5 1
2009-12-07T00:15:08+01:00
1.

167kg * 4zł = 668 zł

x*4 +668 = 1600

x=(1600-668):4

x=233 ( kg śliwek)

Odpowiedź a)


1 5 1