Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-06T20:18:28+01:00
Zaadanie rozwiązuje proporcjami
1t-1000kg
1000kg - 5000 zł
0,016 kg - x zł
1000x = 0,016 x 5000
x = 0,016 x 5000 / 1000 = 0,016 x 5
x = 0,08 zł = 8 groszy

na wyprodukowanie puszki aluminiowej potrzeba 8 groszy.
2009-12-06T20:18:59+01:00
1t=1000kg=1000000g

1000000g ---- 5000zł
16g ---- x zł

x= (16g*5000zł)/1000000g
x=0,08zł=8gr
2009-12-06T20:21:45+01:00
1t= 1000000g

1000000g - 5000zł
16g - x
x= 5000×16/1000000
x= 0,08zł

Odp wyprodukowanie puszki kosztuje 0,08 zł