Odpowiedzi

2009-12-06T20:27:59+01:00
Pamiętaj, aby przy wyborze kredytu niezabezpieczonego (gotówkowego, samochodowego lub dla firm) wziąć pod uwagę wszystkie jego parametry. Porównanie tylko oprocentowania nominalnego poszczególnych kredytów może okazać się niewystarczające. Nie zawsze to co jest podawane przez bank jako najtańszy kredyt naprawdę takim jest. Nasza porównywarka uwzględnia wszystkie koszty kredytu jak oprocentowanie, prowizje, obowiązkowe ubezpieczenia, inne opłaty a także koszt spreadu walutowego dla kredytów w walutach obcych.
Oprocentowanie

Oprocentowanie nominalne wpływa na wysokość odsetek, jakie będziesz musiał oddać bankowi. Wydaje się, że im niższe oprocentowanie podawane przez bank, tym mniejszą kwotę będziesz musiał zwrócić. Niestety, nie zawsze tak jest. Innymi kosztami ponoszonymi są prowizja, opłata przygotowawcza, ubezpieczenie obowiązkowe i pozostałe opłaty pobierane przez bank.

Banki mają jednak ustawowy obowiązek informowania o wysokości tzw. Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania (RRSO) czyli oprocentowania rzeczywistego. Często jednak informacja taka znajduje się dopiero w umowie kredytowej, co stwarza duże problemy z porównaniem poszczególnych ofer