×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Napisz list Romea do Julii z Mantui (minimum strona A4)

I proszę nie kopiujcie nic z innych stron bo tak będzie miało pół klasy, za tyle punktów chyba opłaca się napisać coś samemu :) Proszę napiszcie mi to bo ja nie mam pojęcia jak :D z góry dzięki :*
1

Odpowiedzi

2009-12-06T20:28:28+00:00

Nie wiem, czy tęsknota pozwoli mi dotrwać do kolejnego spotkania. Już odliczam kolejne minuty, sekundy, które dzielą nas od siebie. Jesteś dla mnie Julio, najukochańszą i najdroższą, najsłodszą i najpiękniejszą istotą na ziemi…
Chciałbym znów móc spojrzeć w Twe piękne oczy pełne blasku, usłyszeć Twój prześliczny jak śpiew słowika i ciepły jak promienie słońca głos, chciałbym kołysać Cię w swych ramionach, byś przy mnie poczuła się bezpieczna. Miłość moja jeszcze młoda i niedojrzała, ale jakże gorąca. To na jej skrzydłach przekroczyłem mur, to ona przywiodła mnie pod Twoje okno.
Powodem Twego smutku jest zapewne moje pochodzenie – ale nie martw się Skarbeńku – dla Ciebie zrobię wszystko, wyrzeknę się nazwiska i rodziny, byle byś była moja. Przyczyną radości i szczęścia Twego chcę być, ale przynoszę tylko cierpienie i łzy. Wybacz Kochana. Miłość ma silniejsza od nienawiści naszych Ojców. Mocno wierzę, że gdy będziemy działać wspólnie, osiągniemy szczyty naszych marzeń.
Najsłodsza, kończę pisanie, bo godzina już późna i świeca dogasa. Zapewniam Cię o mojej miłości, uwierz w nią i zostań moją żoną. Nie jestem z tych mężczyzn, co to przysięgi daremnie składają, i nawet Jowisz się z nich śmieje. Jeśli Twoje uczucia względem mnie są równie gorące, to wbrew wszystkim i wszystkiemu oraz na szczęście dla nas zostań mą na zawsze.
37 4 37
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci