Odpowiedzi

2009-12-06T21:42:51+01:00
2.60zl+0.75*3.60zl+0.25*7.2zl=2.6+2.7+1.8=7.10zl
18.9:0.9+21.1=21+21.1=42.1
2 3 2
2009-12-06T21:44:44+01:00
Zadanie 1
2,60+3,60+7,20=13zł40gr
Odpowiedź:Pani Kowalska zapłaciła za zakupy 13zł40gr

Zadanie 2
18,9:0,9 +21,1=(18,9:0,9)+21,1=21+21,1=42,1

Mam nadzieję,że pomogłam:)
1 1 1
2009-12-06T21:48:26+01:00
Zad 1.
1 kg jabłek po 2,60zł
0,75 kg gruszek po 3,60 zł
0,25 kg truskawek po 7,20 zł

2,60+0,75×3,60+0,25×7,20=7,10 zł


Zad 2.
18,9 : 0,9 + 21,1 = 42,1
2 5 2