Odpowiedzi

2009-12-07T12:21:51+01:00
"Sport w moim mieście"

W dniu 13 maja moje miasto obchodzi co roku "Dzień sportu". Jutro bedzie już 50 rocznica.
W ten dzień wszyscy mieszkańcy miasta z Kielc z samego rana zbierają sie na boisku naszej drużyny piłkarskiej Korony i zaczyna sie turniej pomiędzy mieszkańcami najmłodszym pokoleniem. Jest to przeciąganie linii, rzut oszczepem lub dyskiem, i inne zawody tego typu. Potem młodzież i dorośli mężczyzni dziela się na drużyny i graja w piłkę nożna lub w ragby. Kobiety natomiast po tym meczu graja w siatkę lub tenis. Wszystkie te zawody zależa od wylosowania w co mają zagrać, które się odbywa dzień przed "Dniem Sportu" o wyznaczonej godzinie. Starsze pokolenie nie bierze udziału w tych zawodach. Oni wraz z opiekunami wyjeżdzaja do Gór Świętokrzyskich i tam spaceruja zdobywając szczyty przez około 8godzin.
Na sam koniec wieczorem wszysty wraz z przybyłym starszym pokoleniem na stadionie się zbieramy i odpoczywamy przy zespołach, które w ten dzień nas odwiedzają, aby nam zagrać i ogladamy pokaz fajewerek.

Mam nadzieje ze jest 150 słów bo nieliczylem. Mam nadzieje ze ci sie spodoba albo zagarniesz jakis pomysl z mojego opowiadania:) Pozdro.
1 1 1