×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Czym kierowali się Twoi rodzice i ich znajomi podejmując decyzje o wyborze zawodu , kto z nich brał pod uwagę strukture zatrudnienia w Polsce ?

Pracaa potrzeebna mi jest na jutro
i tak moj tata jest górnikiem a moja mama nie pracuje .
Wymyślcie cos prosze :))
2

Odpowiedzi

2009-12-07T11:50:45+00:00
Moi rodzice z tego co wiem i mi to samo mówią jest sprawa finansowa,nie kierowali sie zamilowaniem ,to co lubią czy chcieli by robic .Wtych czasach jest naprawde bardzo cieszko,człowiek wybiera taki zawód ktury zapewni w dzisiejszych czasach dobrobyt,zeby było go stac na wszystko czego człowiekowi w zyciu jest potrzebuje.Moj tata jest górnikiem ,nie kierowała go tradycja,malo jest wdzisiejszych czasach takich zarobków dla meższczyzn dochodowyj jak górnictwo,kture utrzymalo by rodzine np. wielodzietną,mimo to że ma naprawde niebespieczną i szkodliwą prace, ja wiem że na tród i niebespieczenstwo jest i tak za mało płatna praca aby utrzymac rodzine na poziomie średnim.Moja mama nie pracuje,z powodu wieku jest naprawde mało pracy dla kobiet,teraz są potrzebne młode siły niz kobiety doświadczone.
0 0 0
2009-12-07T14:49:20+00:00
Dla wielu młodych ludzi nastały bardzo ciężkie czasy, gdzie znaleźć pracę jest bardzo trudno. Sytuacja i podjęcie decyzji z jaką musieli się zmierzyć nasi rodzice była nieco inna. Niemniej jednak w obu przypadkach decydowały względy finansowe. Podejmując decyzje o wyborze zawodu analizuje się strukturę zatrudnienia w Polsce, jednakże wybierając studia bądź wykonywany zawód zapominamy o całej tej hierarchii. Wówczas decyduje zapotrzebowanie na dane stanowisko niekoniecznie związane z ukończoną szkoła bądź marzeniami o pracy. Mój tata wybierając zawód górnika kierował się przede wszystkim sytuacją jak panowała w pobliżu miejsca zamieszkania. Z uwagi na to iż zamieszkujemy tereny, gdzie popularne jest górnictwo. W tamtych czasach potrzebowali ludzi do pracy w kopalni stąd tata zdecydował się właśnie na nią. Jak wiadomo jest ona bardzo niebezpieczna, wykonywana kilkaset metrów pod ziemi, ale w ten sposób jest w stanie zapewnić byt dla naszej rodziny. Z kolei mama nie pracuje, gdyż wyuczony zawód krawcowej przestaje być popularny a dla kobiet w jej wieku ciężko jest pozyskać jakąś inną pracę.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci