×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Dlaczego Maryla została skazana na potępienie? streść opowiedzianą przez nią historię.Wyjaśnij, co miało uwolnić dziewczynę od wiecznej męki.

bardzo proszę o szybkie rozwiązanie. Z góry dziękuję:)
1

Odpowiedzi

2009-12-07T14:56:39+00:00
1. dlaczego Maryla została skazana na potępienie - Kobieta o imieniu Maryla jest też bohaterką ballady „To lubię”. Jako śliczna, bogata dziewczyna, miała wielu zalotników, ale żadnego nie potrafiła pokochać. Jeden z jej adoratorów Józio załamał się i popełnił samobójstwo. Odtąd zaczęły dręczyć ją wyrzuty sumienia. Którejś nocy Józio jako zjawa przyleciał po nią i udusił, skazując ją na wieczną tułaczkę po świecie i potępienie, zanim ktoś jej powie, że ją lubi.
2.historia Maryli - W balladzie To lubię narrator opowiada Maryli o tajemniczych zjawiskach, jakie mają miejsce na moście przy starej cerkwi. Sam nie wierzył kiedyś w te opowieści. Pewnego razu znalazł się jednak w tym miejscu o północy. Usłyszał bicie dzwonów, drzwi do cerkwi otworzyły się. Zobaczył upiory i widma. Narrator wypowiedział wówczas słowa To lubię. Wtedy z wody wynurzyła się nagle zjawa, która podziękowała za wybawienie i opowiedziała swoją historię.

Owa kobieta miała na imię Maryla. Za życia miała wielu wielbicieli, wobec których była obojętna. Z powodu nieodwzajemnionej miłości zakochany Józio odebrał sobie życie. Powrócił jednak na ziemię i porwał Marylę. Dziewczyna otrzymała pokutę: musi straszyć ludzi, dopóki ktoś nie powie na jej widok To lubię. Te słowa właśnie wypowiedział narrator ballady.
3- Dziewczynę od wiecznej męki miało uwolnić to,że ktoś musiał powiedzieć słowa "To Lubię".
111 4 111
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci