1. Dla 11 osób przeznaczono 2 3/4kg czereśni.Po ile dekagramów czereśni przypadło na osobę ?



2.1 kg czereśni kosztuje 4.40 zł.Ile kosztuje 2 3/4 kg czereśni?



3.Jedna róża kosztowała 3.50 zł. Za bukiet złożony z siedmiu róż z przybraniem zapłacono 29 zł. Ile kosztowało przybranie ?(obliczenia )

2

Odpowiedzi

2009-12-07T15:22:07+01:00
1. 2 3/4 : 11 = 0.25
odp.na osobę przypadło po 0.25 dag czereśni .

2.
2 3/4 *4.40 zł =12.10
3.
3.50 * 7 = 24.50
29.00 - 24.50 = 4.50
Odp.przybranie kosztowało 3.50 zł
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-07T15:29:00+01:00
2 i 3/4zł = 2.75zł
1| 2.75kg : 11= 0.25kg = 25dag
odp. Na osobę przypada 25 deko czereśni.
2| 1kg - 4.40zł
2.75kg - 1kg * 2.75
2.75kg - 4.40zł * 2.75
2.75kg - 12.10zł
Odp. 2 i 3/4 kg czereśni kosztuje 12.10zł.
3| 7 * 3.50zł = 24.50zł
29zł - 24.50zł = 4.50zł
Odp. Za robiciznę zapłacono 4zł i 50gr
3 5 3