Odpowiedzi

2009-12-07T15:26:26+01:00
2.75-11
1-x
11*1/2,75=4

Odp. Jeden kg bananów kosztował 4 zł.
1 5 1
2009-12-07T15:27:43+01:00
2¾ kg - 11 zł.
1 kg - x


x = 1 * 11 : 2¾ = 11 : 2¾ = 4

Odp.Za 1 kg. bananów mama zapłaci 4 zł.
1 5 1
2009-12-07T19:21:05+01:00
2kg+3/4 kg -------- 11 zł

1kg ------------------ x zł


1kg*11zł
x= --------
2kg +3/4 kg


x=4 zł

Odp: 1 kg bananów będzie kosztował 4 zł