Odpowiedzi

2009-12-07T15:58:30+01:00
Obliczamy koszt zakupu 1,4 kg cyrtyn
4,65x1,4=6,51 zł

od całego rachunku odejmujemy koszt cytryn
20,77-6,51=14,26zł

wynik dzielimy na wagę pomarańczy i uzyskujemy cenę jednego kilograma
14,26/1,3=10,97 zł.

kilogram pomarańczy kosztuje 10,97 zł.
2009-12-07T16:00:06+01:00
1,4kg+2,3kg=3,7kg
3,7kg pomarańczy=20,77zł
20.77:3,7kg=5,61zł
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-07T16:08:00+01:00
1,4 kg - waga cytryn
2,3 kg - waga pomaranczy

1,4 * 4,65 = 6,51 - cena za cytryny
20,71 - 6,51 = 14,20
14,20 : 2,3 = 6,17 - cena za kg pomaranczy

co do rozwiazania uzytkownika czkawka to jest zle bo jesli cene pomaranczy pomnozysz przez ich wage to wyjdzie ze zaplacila wiecej niz w zadaniu pisze