Odpowiedzi

2009-08-18T15:14:58+02:00
2,5kg * 25zł/kg = 62,5zł
4,2kg * 18,5zł/kg = 77,7zł

2,5kg + 4,2kg = 6,7kg
62,5zł + 77,7zł = 140,2zł

140,2zł : 6,7kg = 20,9zł/kg