Mam zadane z religi w ćwiczeniach klasa6 Drogi przymierza temat katechezy Przodkowie wiary.Ćwiczenie 1str.58i mam Uzupełnić tekst.str59.
Wiara jest..............Boga,którą otrzymujemy przez chrzest w Kośćiele.
Ważną jednak rolę w przekazywaniu............pełnią inni ludzie,którzy są dla nas...........wiary.
Dla Tymoteusza,oprócz jego matki i babki,rolę świadka wiary odegrał.........Apostoł.
Aby wiara Tymoteusza nie osłabła ,św Paweł ........się za niego i pisał ...........,które podnośily Tymotteusza na duchu .Każdy z nas może ......straćić.
Dlatego jesteśmy wazwani do troski o wiarę ,aby móc ją ..........innym ludziom.
Do tego wezwał nas.........poprzez sakramęnt..........w naszej wspólnocie parafialnej.Bardzo proszę mam to na jutro.Dzięki z góry.

3

Odpowiedzi

2009-12-07T18:44:03+01:00
Wiara jest łaską Boga, którą otrzymujemy przez chrzest w Kościele. Ważną jednak rolę w przekazywaniu wiary pełnią inni ludzie, którzy są dla nas świadkami wiary. Wobec Tymoteusza oprócz jego matki i babki rolę świadka wiary odegrał św. Paweł. Aby wiara Tymoteusza nie osłabła, św. Paweł modlił się za niego i pisał listy, które podnosiły go na duchu. Każdy z nas może wiarę stracić, gdyż jest to dar, który wzrasta we wspólnocie Kościoła. Dlatego jesteśmy wezwani do troski o wiarę, aby móc ją przekazywać innym ludziom, bo wezwał nas Pan Bóg poprzez sakrament chrztu w naszej wspolnocie parafialnej.
11 4 11
2009-12-07T18:45:12+01:00
Wiara jest darem boga, którą otrzymujemy przez chrzest w kościele.ważną rolę w przekazaniu wiary pełnią inni ludzie, którzy są dla nas przodkami wiary.dla tymeteusza oprócz jego matki i babki,rolę świadka wiary odegrał paweł aspostoł.aby wiara tymoteusza nie osłabła św. paweł modlił się za niego i pisał listy,które podnosoiły tymoteusza na duchu.kazdy z nas mopże wiarę stracić.dlatego jesteśmy wezwani do troski o wiarę aby móc ją przekazywać innym ludziom.do tego wezwał nas pan Jezus poprze sakrament chrztu świętego w naszej wspólnocie parafialnej
9 3 9
2009-12-07T18:48:02+01:00
Wiara jest darem Boga, którą otrzymujemy przez chcest w Kościele. Ważną jednak rolę w przekazywaniu wiary pełnią inni ludzie, którzy są dla nas świadkami wiary. Dla Tymoteusza, oprócz jego matki i babki, rolę świadka wiary odegrał Paweł Apostoł. Aby wiara Tymoteusza nie osłabła, św. Paweł modlił się za niego pisał listy które podnosiły Tymoteusza na duchu. Każdy z nas może wiare srtacic. Dlatego jesteśmy wezwani do troski o wiarę, aby móc ją przekazywać innym ludziom. Do tego wezwał nas Bóg przez sakrament chrztu świętegow naszej wspolnocie parafialnej.
9 3 9