Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-07T19:26:59+01:00
1kg * 20%= 0,2kg 1kg+0,2kg=1,2kg
2,20*10%=0,22zł 2,20zł+0,22zł=2,42

teraz trzeba użyć proporcji

1,2kg - 2,42
1kg = x

1,2x = 2,42 I :1,2
x = 2,02 około [ 2,01(6)]
2009-12-07T19:28:29+01:00
20%z1kg=0,2kg 1kg+0,2kg=1,2kg
10%z2,2zl=0,22zl 2,2+0,22=2,42zl
odp.jabłka kosztują 2,42zł za 1,2kg -tak mi się wydaje