Odpowiedzi

2009-12-07T20:21:56+01:00
Http://wiadomosci.onet.pl/ tu masz bardzo dużo wiadomości...

Mam nadzieję, że pomogłam :)
2009-12-07T20:32:55+01:00
Kraj:
*Jest wyrok dla kierowcy, który po pijanemu zabił dwie nastolatki. Gdański sąd skazał Zbigniewa Gregorczyka na 12 lat więzienia. Mężczyzna dostał również dożywotni zakaz prowadzenia samochodu, a sąd zezwolił na publikację jego danych i wizerunku.
Dodatkowo skazany ma zapłacić 100 tysięcy złotych nawiązki na straż pożarną w Gdyni. Do tragedii doszło w sierpniu 2008 r. w okolicy miejscowości Wiślinka, na przedmieściach Gdańska. Nastolatki wracały wieczorem do domu z miejsca, w którym dorabiały sobie w wakacje.
*Żołnierze stacjonujący w Afganistanie najbardziej potrzebują nie pojazdów czy noktowizorów, ale bezzałogowych samolotów. Polacy wkrótce będą mieć na wyposażeniu tą wyrafinowaną broń, by likwidować talibów.
Dzięki nim będą mieć stały nadzór nad trudno dostępnymi miejscami - i natychmiast reagować na wszelkie niebezpieczeństwa.
*Opolskie szkoły podstawowe będą ważyć tornistry swoich uczniów. Akcja "Tornister na wagę zdrowia" rozpoczyna program przeciwdziałania wadom postawy i ma na celu dopilnowanie, by szkolny bagaż ucznia nie przekraczał 10 proc. wagi noszącego go dziecka.
*Żona ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego dostała ochronę BOR po sobotniej eksplozji samochodu, którym jechała.
*Pusty woreczek w portfelu i zdjęcie krzaczka konopi indyjskich w telefonie komórkowym - te dwie pozornie wątłe poszlaki pogrążyły 23-latka z Zabrza. Policjanci legitymujący go poszli tym tropem i odkryli hodowlę marihuany, prowadzoną w... meblach.
Świat:
*Naukowcy odkryli ślady masowego kanibalizmu wśród ludzi sprzed 7 tys. lat na ziemiach dzisiejszych południowo-wschodnich Niemiec - podaje BBC, powołując się na specjalistyczny periodyk "Antiquity".
*Lech Kaczyński złożył kondolencje Prezydentowi Rosji w związku z tragicznym pożarem klubu w Permie. W związku z tragedią jaka wydarzyła się w klubie nocnym w Permie na Uralu, gdzie w wyniku pożaru zginęło ponad 100 osób, szef rządu Donald Tusk przesłał na ręce premiera Rosji Władimira Putina kondolencje.
*W Kopenhadze rozpoczęła się konferencja klimatyczna pod egidą ONZ, której celem jest osiągnięcie porozumienia w sprawie ograniczenia emisji gazów cieplarnianych do atmosfery i tym samym zapobieżenie ocieplaniu się klimatu.
*Sprawca zamachu na Jana Pawła II Ali Agca wyjdzie 18 stycznia przyszłego roku na wolność - podał w poniedziałek dziennik "La Repubblica". W tureckim więzieniu Agca kończy odbywanie kary za zabicie tureckiego dziennikarza w lutym 1979 roku.
*W odpowiedzi na kryzys finansowy kraje UE zwiększyły wielokrotnie, z 66,5 mld euro w 2007 r. do 280 mld w 2008 r., wartość przyznawanej pomocy publicznej, co jednak - zapewnia Komisja Europejska - nie zakłóciło funkcjonowania jednolitego rynku. Najwięcej na ratowanie sektora bankowego wydały Irlandia, Wielka Brytania i Niemcy.