×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

1. Wyjaśnij na czym polega niezwyklość rodziny z tekstu "W ogrodzie pamieci" Joanna Olczak-Ronikier

2.wyjaśnij na podstawie tekstu "W ogrodzie pamieci" Joanna Olczak-Ronikier
co oznacz metafora "ogrod pamieci"

Prosze o rozwiazanie tych zadan jak najszybciej poniewaz mam je zadane na dzis :)
1

Odpowiedzi

2009-12-08T08:45:51+00:00
Wyjaśnij na czym polega niezwyklość rodziny z tekstu "W ogrodzie pamieci" Joanna Olczak-Ronikier

Autorka miała niezwykłą rodzinę i niezwykłe szczęście, ż epozostawiła ona po sobie wspomnienia utrwalonych przed zapomnieniem. Losy członków wielkiej rodziny sa dla nas czytelników żywym obrazem XIX wiecznej Europy. Na przykładzie losów licznych ciotek i wujów , babek i dziadków Joanny Ronikier dowiadujemy się co akłada się na przebogatą kulturę Polski i Europy. Dla mnie najcenniejszą cechą tej książki jest przekonanie, że różni ludzie niezależnie od narodowości, wyznawanej religii tworzyli wyjątkową atmosferę rozwoju intelektualnego tamtych czasów.
W końcu korzenie rodu są żydowskie , a nazwisko brzmi Horowitz. Sto pięćdziesiąt lat ukzanych w tle przeżyć tego rodu pokazuje ile ludzie musieli przecierpieć ilu trudnych wyboru dokonać aby iśc przez życie. Przyszło im się zmisrzyc z dwoma najbardziej przerażającymi totalitaryzmamy XX wieku i przetrwać, ocalić swoje człowuieczeństwo. W książce pokazane są pokazane są też piękne chwile i piękne postaci. A także ludzie sławni, jak Tuwim, Citroen, Tetmajer w sytuacjach, o których nie miałam dotąd okazji poznać, a dzięki którym mogłam przekonać się, że byli to zwyczajni ludzie z krwi i kości. Ta książka, ci ludzie i ich losy są takie jak życie
piękne i trudne.

2.wyjaśnij na podstawie tekstu "W ogrodzie pamieci" Joanna Olczak-Ronikier
co oznacz metafora "ogrod pamieci"

Dawne dwory W Polsce otaczał park. Drzewa sadzono często także wtedy, kiedy rodziły się dzieci. Nosiły one imiona dzici. Były to najczęściej drzewa długowieczne. Dom trwał wraz z parkiem i był miejscem gdzie wzrastały kolejne pokolenia tego samego rodu. Wichry dziejowe przetaczały się i bez litosci niszczyły to co wypracowały pokolenia. ale tak już jest, ż ena miejscu starych drzw sadzono nowe. dziś możemy przechadzac się po takim " ogrodzie pamioęci" i wspominac stare czasy , ciesząc się nowym życiem i żyć nowymio nadziejami.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci