Odpowiedzi

2009-12-08T14:56:33+01:00
Pierwsze polrocze:

10000zl = 100%
x = 5%

10000zl * 5%/100%= 500zl
10000+500= 10500zl
drugie polrocze:

10500 = 100%
x = 5%

10500 * 5/ 100- 52000/100= 520zl
10500+520= 11020zl

trzecie polrocze:
100% = 11020
5% = x

11020*5/100= 55100/100= 551
11020+551= 11571zl

czwarte polrocze:
100% = 11571
5% = x


11571*5/100= 57855/100= 578,55
11571+578,55= 12149,55zl


nie jestem na 100% pewny co do tego zadania.
2009-12-08T14:59:31+01:00
10000 x 5% = 500
500 x 0,5 = 250
10000 + 250 = 10250

10250 x 5% = 501,25
501,25 x 0,5 = 250,63
10250 + 250,63 = 10500, 63

10500,63 x 5% = 525,03
525,03 x 0,5= 262,52
10500 + 262,52 = 10763, 15

10736,15 x 5% = 538,16
538,16 x 0,5 = 269, 08
10736,15 + 269, 08 = 11032,23

Odp. Po dwóch latach będzie 11032,23 zł.