×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Opisz przeżycia Marcina Kozery z zastosowaniem jak największej ilości wyrażeń i zwrotów:wątpliwość,niepewność,rozterka,wahanie,wątpliwość

dręcząca,nierozstrzygnięta,poważna,mieć wątpliwości,żyć w niepewności,pogrążyć się w rozterce,wątpliwość dręcząca kogoś,nękająca,ogarniająca,pozostająca w duszy,budząca się w sercu! Wzogać swoją pracę cytatami z opowiadania!

Błagam zróbcie mi to moja pani od polaka jest wymagająca a ja nie jestem na siłach ponieważ jestem chora żeby wykonać taką prace!! Z góry dzięki..:)
1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-09T08:37:55+00:00
Marcina poznajemy , gdy ma 12 lat. Jest wesołym, rozbrykanym chłopcem. Ojciec się go wstydzi ponieważ Marcin nie umie mówić po polsku dlatego też idzie z chłopcem do polskiej szkoły . Chłopiec czuje się niepewnie, traci śmiałość. Nie rozumie tęsknoty ojca za ojczyzną i pogrąża się w rozterce kiedy słyszy słowa ojca cyt. " Na co się ten chłopiec narodził". Choć łzy ciekną mu po policzkach , nie przyznaję się jak bardzo cierpi. Gdy już poznaje swoją nauczycielkę do języka polskiego budzi się w jego sercu nadzieja bo Pani jest osobą , która budzi sympatię i zaufanie , to ona powie Marcinowi cyt " Bądź dzielnym człowiekiem. To wystarczy, żebyś poznał, kim jesteś, kiedy będzie potrzeba." Marcin, choć inteligentny i bystry nie odnosi sukcesów w szkole bo wciąż ma ciągłe wątpliwości i niepewność dotyczącą jego tożsamości narodowej. Ważny przełom w duszy chłopca następuje podczas jasełek , w których będzie kreował rolę polskiego żołnierza.Przeżyje wtedy silne wzruszenie , które wywrze ogromne wrażenie na widowni, rekrutującej się z polskich emigrantów.Marcin dzięki nauczycielce zrozumiał kim jest i skąd pochodzi , mimo że mieszka w Anglii to jest Polakiem.
111 2 111
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci