×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2009-12-08T13:57:35+00:00
Jedną z głównych bohaterek powieści "Ten obcy" jest Urszula Zalewska. Jest to córka doktora Zalewskiego, która po śmierci matki mieszka z ciotkami w Warszawie. Latem wyjeżdża do ojca na wakacje. Czas w Olszynach spędza z trójką przyjaciół: Pestką, Marianem i Julkiem.

Ula to cicha, spokojna, nieśmiała, subtelna dziewczyna. Łatwo ją onieśmielić, zawstydzić, zasmucić, zranić. Jest wrażliwą dziewczyną. Współczuje Zenkowi oraz Dunajowi. Umie być samodzielna i zaradna. Bohaterka okazuje się też dziewczyną pragnącą przyjaźni, kochającą zwierzęta i przyrodę. Próbuje z Zenkiem oswoić psa. Jest dobra, cierpliwa, dyskretna. Właśnie tymi cechami zjednuje sobie Zenka. Ula to bardzo szlachetna i uczciwa bohaterka. Pracuje, by zwrócić skradzione przez Zenka pieniądze. Pomaga chłopcu w problemach z chorą nogą. Odważnie broni swojego zdania. Jest wierna w uczuciach, choć nie łatwo ją skłonić, by je okazała.

Ula to pozytywna postać. Czuje się pokrzywdzona. W listach do zmarłej matki zwiera się ze swoich zmartwień. Z trudem nawiązuje kontakty z rówieśnikami. Mimo to, tylko ona zaprzyjaźnia się z Zenkiem. Chłopiec tylko jej się zwierza. Ula to ujmująca postać, sympatyczna dziewczynka. Ciekawie byłoby ją poznać.
11 3 11
2009-12-08T14:04:32+00:00
Ula Zalewska jest jedną z głównych bohaterów lektury Ireny Jurgelewiczowej pt. "Ten Obcy ". Jej rodzice rozwiedli się gdy była mała.Następnie zmarła jej matka.Została ona wychowana przez ciotki.Co roku wyjeżdża do swojego ojca doktora Zalewskiego na wakacje do Olsztyna.
Jest ona miłą,sympatyczną,wrażliwą dziewczynką.Chętnie niesie pomoc innym ludziom.Łatwo ją onieśmielić ,gdyż jest cicha. W trudnych sytuacjach potrafi dokonać dobrych wyborów.Ula to bardzo odpowiedzialna i szlachetna osoba.Przez czytelników jest odbierana pozytywnie.Ula jest szczupła,niewysoka i zgrabna. Ma piękne oczy oraz włosy. Jednakże nie lubi komplementów.
W przyszłości bardzo chciałabym poznać osobę taką ,jak ona.


Do osoby przede mną ... nie jest sztuką skopiować wypracowanie z internetu ,lecz napisać je samemu ! Pozdrawiam :-/.
3 5 3
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci