Odpowiedzi

2009-12-08T15:31:49+01:00
2009-12-08T15:33:06+01:00
1/10km =100mb
3km= 3000mb

czyli 30 słupków

1i 1/4 kg = 10zł
to 1kg = 8zł

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-08T15:37:27+01:00
1. Słupki stały przy drodze co 1/10km.Ile było na odcinku 3 km.?

1/10 km=100m
1km= 1000m
1000m/100m= 10
10*3=30

odp. Znajdowało się 30słupków.

2.Za 1i 1/4 kg gruszek zapłacono 10zł.Ile kosztuje 1 kg gruszek.?

1¼kg - 10zł
1kg - x

x=1*10 / 1¼= 8

odp. kilogram gruszek będzie kosztował 8zł.