Odpowiedzi

2009-12-08T18:32:05+01:00
3.12
Iran ma czas do końca roku, by odpowiedzieć na międzynarodowe żądania dotyczące jego programu nuklearnego i uniknąć sankcji - oznajmił rzecznik Białego Domu Robert Gibbs.

Roman Polański został ze względów bezpieczeństwa i ochrony osobistej przeniesiony z aresztu w Winterthour w "inne miejsce" przed przewidywanym na jutro zwolnieniem go za kaucją - oznajmiło szwajcarskie ministerstwo sprawiedliwości.

4.12
Członkowie komisji śledczej ds. afery hazardowej odwołali ze swojego składu posłów PiS Zbigniewa Wassermanna oraz Beatę Kempę.

5.12
Około 400 osób ewakuowano w sobotę z Teatru im. Adama Mickiewicza Częstochowie. Wszystko wskazuje na to, że podczas spektaklu ktoś na widowni rozpylił drażniącą substancję. Na dolegliwości uskarżało się kilka osób. Przeprowadzone po ewakuacji badania nie wykazały już w powietrzu niczego niebezpiecznego.

W pożarze, który wybuchł minionej nocy w klubie nocnym w Permie na Uralu, zginęło 109 ludzi - podał w sobotę oficjalny przedstawiciel pionu śledczego rosyjskiej prokuratury Władimir Markin. Według niego, 98 osób straciło życie na miejscu pożaru, a 11 zmarło w szpitalach.

6.12
Wiceminister spraw zagranicznych Izraela Danny Ajalon skrytykował w niedzielę przygotowywaną przez Unię Europejską propozycję uregulowania konfliktu bliskowschodniego, nazywając ją "niebezpieczną inicjatywą".

Polska minister zdrowia Ewa Kopacz zwróciła się do szwedzkiego rządu z prośbą o umożliwienie odkupienia szczepionek przeciwko tzw. świńskiej grypie, ale szanse na zrealizowanie takiej transakcji są małe - podało publiczne Szwedzkie Radio.

7.12
Macie dwa tygodnie na uratowanie Ziemi od katastrofalnych zmian klimatu - wzywają światowych przywódców ekolodzy w dniu rozpoczęcia szczytu klimatycznego w Kopenhadze. To największe spotkanie w sprawie klimatu w ostatnich latach. Przyjechało na nie 15 tysięcy gości z całego świata.

Centrum Astronomiczne PAN i Centrum Badań Kosmicznych PAN w Warszawie otrzymały 15 milionów złotych na budowę dwóch małych satelitów naukowych. Będą to pierwsze polskie satelity w kosmosie - poinformował dr hab. Aleksander Schwarzenberg-Czerny z Centrum Astronomicznego PAN.

8.12
Rada Ministrów zgodziła się na podpisanie umowy między rządami Polski i Stanów Zjednoczonych o statusie amerykańskich wojsk na terytorium Polski - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Podpisanie umowy MON planuje na czwartek.

Prof. Maciej Nowicki poinformował, że premier Donald Tusk przyjął jego rezygnację ze stanowiska ministra środowiska.

W pierwszym tygodniu grudnia odnotowano spadek liczby zachorowań na grypę - poinformował we krajowy konsultant ds. epidemiologii, prof. Andrzej Zieliński z Państwowego Zakładu Higieny - Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego.