×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Witam :) Mam napisać na jutro zadanie na angielski.Musze napisać My dream JOB(Moja wymażona praca) Nie wiem kompletnie jak sie za to zabrac i nie mam czasu

gdyż musze uczyć się na inne przedmioty i licze na was:) Prosze o pomoc ;] Daje 30 pkt ;d
3

Odpowiedzi

2009-12-08T17:45:25+00:00

My dream work is a journalism. The journalism is my passion, I adore to comment, to appear, to present. In the childhood we have often played journalists with friends and he can therefore this way it stayed in me, I think that I will be aspiring to this profession conscientiously.

* Moja wymarzona praca to dziennikarstwo. Dziennikarstwo jest moją pasją, uwielbiam komentować, występować, prezentować. Często w dzieciństwie bawiłyśmy się z koleżankami w dziennikarki i może dlatego tak to we mnie zostało, myślę, że będę do tego zawodu dążyć sumiennie.

0 0 0
2009-12-08T17:47:07+00:00
I'm going to be a teacher, because i like children and this job satisfaction me. I think this job is is really nice I want teaches . I know this work isn't simple but I want to try. That make it necessary be persistent and patient but I assure that I am.
0 0 0
2009-12-08T17:47:42+00:00
My dream job should primarily involve travel, visits to various parts of the Polish and the world, exploring and intercourse with other boats. I would like to work with inspiring people from whom you can learn a lot, work must provide unlimited possibilities for development and must be a challenge to me, giving the feeling that takes full advantage of their opportunities. Moreover, it should be associated with the possibility of a rapid acquisition of practical knowledge and also rely on doing several projects in various fields, so that I even for a brief moment she felt no shadow of boredom.
I am interested in working, as the man responsible for acquiring new customers and markets.




daj naj... pliska
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci