×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Potrzebuje pomocy w jednym z wypracowań na temat BESKIDÓW.

Wypracowanie powinno obejmować 2 kwestie.

a) Tradycje
b) Krajobraz

Proszę o bogactwo słownictwa.
Praca musi być na od 1-3 stron.

Z góry dziękuje mam nadzieje że dostaniesz dużo punktów.
1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-08T18:26:18+00:00
Beskidy Morawsko-Śląskie są w dziedzinie ruchu turystycznego synonimem przyrody, prezentującej piękne środowisko przez cały rok, umożliwiającej szeroką gamę atrakcji sportowych, kulturalnych i społecznych, a także jakościowych usług dla zwiedzających. W REGIONie BESKIDY znajdziemy również miejsca, które nie znajdują się wprost w paśmie górskim Beskidów, lecz bez ich zabytkowych obiektów, programów kulturalnych i wielu sklepów nie możemy sobie pobytu w regionie wyobrazić. Beskidy proponują także interesujące atrakcje dla tych, którzy zimą chętnie uprawiają sporty zimowe, zaś latem turystykę pieszą. Tym, którzy przyjeżdżają zwłaszcza za historią i zabytkami, są w stanie dostarczyć niezapomnianych wrażeń – poczynając od występów grup szermierki historycznej po starodawne jarmarki, odpusty czy koncerty muzyczne danego okresu. Z drugiej strony gminy, rozpościerające się na zboczach masywu górskiego lub w dolinach rwących górskich potoków są synonimem całorocznej aktywności fizycznej – poczynając od biegu na nartach czy turystyki rowerowej aż po dyscypliny przysposobiena obronnego czy wojskowe, związane z wykorzystaniem paraglidingu lub znane pod hasłem "zażartość - twardość - kondycja".

Beskidy i tereny podgórskie są także rejonem, w którym dochowały się zabytki architektoniczne, wśród nich wynika unikatowa kolekcja ludowych budynków sakralnych, z których najstarszy pochodzi z 1. połowy XVI wieku, zaś inne zostały wybudowane w latach trzydziestych XX wieku.

Beskidy i Podbeskidzie należą do rejonów z bogatą tradycją kulturalną, którą w czasach obecnych przypominają nie tylko festiwale folklorystyczne, czerpiące z umiejętności wielu wspaniałych ludowych zespołów pieśni i tańca, ale także wyjątkowa tradycja drugiego, najstarszego festiwalu muzycznego - Janáčkovo hudební Lašsko /Janáčkowe muzyczne Lasko/. Szeroką gamę regularnie organizowanych programów, których inspiracją jest patriotyzm lokalny geniusza nowoczesnej muzyki Leoša Janáčka do jego rodzinnego Laska, uzupełnił nową tradycję festiwal Janáčkovy Hukvaldy /Hukwaldy Janáčka/.

Muzeum Beskidów proponuje zwiedzającym wiele ekspozycji dotyczących historii i etnografii Beskidów i Podbeskidzia w zamku frydeckim.

Chociaż pasmo górskie Beskidów znajduje się na granicy naszej republiki z dwoma państwami – Słowacją i Polską, cały region jest bardzo dobrze przystępny z punktu widzenia komunikacyjnego również do odległych miejsc. Obecne położenie wręcz poszerza propozycje interesujących programów o zwiedzanie znanych ośrodków turystycznych w znajdującym się już w Polsce Beskidzie Śląskim (Ustroń, Wisła, Bielsko-Biała), lub na słowackich Kisucach (Czaca, Turzowka, Oszczadnica).
1 5 1
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci