Odpowiedzi

2009-12-08T20:06:37+01:00
X-cena serka
y-cena bułki

6y+x=4,8
6x+y=11,3 <=to jest układ równań

porządkujemy go:
x+6y=4,8 // * (-6)
6x+y=11,3

-6x-36y=-28,8
6x+y=11,3
__________
-35y=-17,5//: -35
y=0,5


y=0,5
6y+x=4,8

y=0,5
6* 0,5+ x= 4,8

y=0,5
3+x=4,8

y=0,5(zł)
x=1,8(zł)

Odp.: Serek kosztuje 1,8 zł,a bułka 0,5 zł.