Odpowiedzi

2009-12-08T21:29:33+01:00
6x+4=x+6
6x-x=6-4
5x=2
x=2/5

o to chodzi?
  • pawp
  • Początkujący
2009-12-08T21:31:13+01:00
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-08T21:33:11+01:00
Jakieś takie z życia codziennego :D

" Sześć batoników i jeden lizak po 4 zł kosztuje tyle samo co jeden batonik i opakowanie paluszków po 6zł. Oblicz cenę batonika :D"
6x+ 4= x+6 /-x
5x+4= 6/-4
5x=2/:2
x= 2,5zł

odp. Batonik kosztuje 2,50zł :)
:))